Çok konuşulan Büyük Ev Ablukada videoları

Neredeyse 10 yıl önce bir araya gelen Büyük Ev Ablukada üyeleri Canavar Banavar ve Afordisman Salihins’in kendi aralarında çalmaya başladığı şarkılar, daha sonra birçok müzikseverin favorisi haline geldi. Büyük Ev Ablukada’nın daha ortada albüm yokken yazdığı “En Çirkini Güzellerin” parçası, ilk kez internette paylaştıkları “Olanla Olunmaz” ve yine aynı dönemde yazılan “Bil”, grubun müzikseverler tarafından sevilen şahane kayıtları arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Vimeo / Büyük Ev Ablukada - via Iframely

Vimeo / Büyük Ev Ablukada - via Iframely

Büyük Ev Ablukada ekibinin akustik olarak verdiği konserler, yerli müzik sahnesinin en çok konuşulan ve sevilen performanslarından olmuştu. Galvaniz Gelbiraz ile birlikte yola devam eden Canavar Banavar ve Afordisman Salihins’in yaklaşık beş yıl önce Radyo Eksen’e konuk oldukları performans, belki de Büyük Ev Ablukada’nın bugüne kadar yayınlamış olduğu en keyifli videolardan biriydi. Radyo Eksen’e konuk olan grubu ağırlayan kişiyse şahsına münhasır tavırlarıyla tanıdığımız senarist Berkun Oya olmuştu.

Ekibi daha da genişleten ve elektrikli konserlere başlayan Büyük Ev Ablukada’nın bu haliyle verdikleri unutulmaz konserlerin ev sahipliğini de Babylon yapmıştı. Bas Bariton, Gelicem Nerdesin ve Bentek Sizhepiniz’in katılımıyla konserlerine devam eden grubun, her konserde içlerinden geldiği gibi çaldıkları parçalar, müzikseverlerin favorisi haline gelmişti.

Vimeo / Büyük Ev Ablukada - via Iframely

2012 yılında kendilerine ait plak şirketleri Olmadı Kaçarız’dan yayınladıkları ilk albümleri Full Faça ile karşımıza çıkan Büyük Ev Ablukada, uzun bir süre konserlerini bu ismi kullanarak devam ettirdi. Berkun Oya’nın sunumu ile hazırlanan yeni albüm tanıtım videosu, grubun en sevilen videoları arasında yer alıyor.

Vimeo / Büyük Ev Ablukada - via Iframely

İlk albümlerini yayınladıktan sonra, birçok farklı mekanda ve farklı şekillerde konser veren Büyük Ev Ablukada’nın neredeyse her konserinin biletleri yok satıyor. Tophane Rıhtım Stüdyosu’nda çalışmaya başlayan grup, sık sık elektrikli haliyle de konserler veriyor ve zaman zaman hazırladıkları videoları paylaşıyor.

Vimeo / Büyük Ev Ablukada - via Iframely

Her zaman sürprizlerle dolu olan Büyük Ev Ablukada, geçtiğimiz aylarda yeni projesini, yine özgün bir şekilde hazırladıkları videoları ile duyurdu: “Fırtınayt.” Yeni projeleri ile müzikseverlerin karşısına çıkacak olan grubun, başka herhangi bir detay vermediği videosu, merakımızı iyice artırmıştı.

Ve Büyük Ev Ablukada, yeni projeleri Fırtınayt ile hazırladıkları parçalarından ilki “Hayaletler”i nihayet yayınladı. Grubun elektrikli haline biraz daha dans öğeleri eklediğini fark ettiğimiz parçada, enstrümanların çeşitliliği de dikkat çekici. “Hayaletler” parçasını ilerleyen haftalarda yayınlanan ikinci single “Arayan Bulur” takip etti. Şarkıların sunulduğu günlerde birçok müziksever tarafından sosyal medyada da paylaşılan videolarla Büyük Ev Ablukada, son projesi Fırtınayt olarak karşımıza çıkacağını da kesinleştirdi.